-
Badania dla zdrowych ochotników
Prowadzimy również badania pierwszej fazy dla zdrowych ochotników.
-
Rozstrzenie oskrzeli
Badanie, w którym sprawdzana jest skuteczność nowego doustnego leku (inhibitora Katepsyny C), kierowane do pacjentów z rozstrzeniem oskrzeli, u których w przeciągu ostatniego roku wystąpiło przynajmniej jedno zaostrzenie choroby wymagające leczenia antybiotykiem. Czas trwania badania wynosi 48 tygodni.
-
Astma oskrzelowa
Badanie kierowane do pacjentów chorujących na astmę oskrzelową na stabilnym leczeniu, u których w ciągu ostatnich 3 lat wystąpiło przynajmniej jedno zaostrzenie astmy. W badaniu sprawdzana jest skuteczność nowej formy terapii lekami już zarejestrowanymi. Czas badania wynosi 30 tygodni.
-
POCHP
Badanie, w którym sprawdzana jest skuteczność nowego leku wziewnego u pacjentów z POChP, u których w przeciągu ostatniego roku wystąpiło przynajmniej jedno zaostrzenie choroby podstawowej wymagające leczenia antybiotykiem lub doustnymi kortykosteroidami.
-
Marskość wątroby
Badanie kierowane do pacjentów z marskością wątroby i wodobrzuszem, u których wystąpiło ostre pogorszenie funkcji wątroby. W programie sprawdzana jest skuteczność nowego leku biologicznego w zapobieganiu dalszemu pogorszeniu się stanu pacjenta.
-
Stłuszczenie wątroby
Badanie kierowane do pacjentów ze zdiagnozowanym niealkoholowym stłuszczeniem wątroby potwierdzonym histopatologicznie stadium zwłóknienia 2, 3, 4 oraz stadium stłuszczenia NAS ≥4. W programie sprawdzana jest skuteczność leku już zarejestrowanego semaglutyd. Czas trwania badania około 5 lat.
-
Wrzodziejące zapalenie jelita grubego
Badanie w którym sprawdzana jest skuteczność nowego doustnego leku biologicznego (inhibitora JAK), kierowane do pacjentów z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego (colitis ulcerosa) w stopniu średnim oraz ciężkim, u których dotychczasowe leczenie nie jest skuteczne. Czas trwania badania około 3 miesiące, następnie wszyscy uczestnicy badania otrzymają lek w długotrwałej obserwacji.
-
Choroba Leśniowskiego–Crohna
Badanie w którym sprawdzana jest skuteczność nowego doustnego leku biologicznego, kierowane do pacjentów z chorobą Leśniowskiego–Crohna w stopniu średnim oraz ciężkim, u których dotychczasowe leczenie nie jest skuteczne. Czas trwania badania około 3 miesiące, następnie wszyscy uczestnicy badania otrzymają lek w długotrwałej obserwacji.