-
Przywileje zgłaszających się na badania
Pacjenci zgłaszający się do programów świadomie decydują się na wzięcie w nich udziału. Przed podpisaniem zgody są szczegółowo informowani o przebiegu badań, długości ich trwania oraz przyjmowaniu i dawkowaniu leków.
Otrzymują rzetelną informację o niedogodnościach na jakie się narażają, w zamian, za które otrzymują opiekę lekarską i pielęgniarską, zgodnie ze standardami przyjętymi w USA oraz krajach unii europejskiej. Każdy uczestnik badania otrzymuje możliwość skonsultowania się ze swoim lekarzem rodzinnym, gdy uzna to za stosowne.
Jeśli w trakcie badania nastąpi pogorszenie stanu zdrowia pacjenta, wówczas przysługuje mu leczenie finansowane ze środków NFZ, a także dodatkowe badania i opieka sprawowana przez nasz ośrodek, za które koszty ponosi firma prowadząca badanie kliniczne. W dowolnym momencie trwania badania pacjent może z niego zrezygnować, nie ponosząc żadnych konsekwencji.
-
Zapewnienie wiarygodności badań
Nawet pojedynczy ośrodek badań klinicznych, taki jak nasz, podlega bieżącej kontroli Ministerstwa Zdrowia, Europejskiej Agencji Leków EMEA, a także Amerykańskiej Agencji do spraw Żywności i Leków FDA, oczywiście stałą kontrolę sprawuje także firma badająca konkretny lek.
Nie ma możliwości wpłynięcia na wynik badań, ze względu na zaawansowane mechanizmy statystyczne nadzorowane przez systemy komputerowe.
Należy zdać sobie sprawę z tego, że lekarzowi sprawującemu opiekę nad pacjentami podczas badania przede wszystkim zależy na zdrowiu podopiecznych i może, jeżeli uzna to za korzystne dla pacjenta, w każdej chwili zdecydować o zakończeniu jego udziału w badaniu.
Chcesz zgłosić się na badania kliniczne?
Zapoznaj się z procedurą i wypełnij formularz