-
1. Pierwsza wizyta
W naszym ośrodku polega ona na rozmowie z lekarzem, która ma na celu zapoznanie pacjenta z założeniami programu. Chory powinien przedstawić wówczas całą dotychczasową dokumentację medyczną, na którą składają się wypisy ze szpitala, konsultacje lekarzy specjalistów, wyniki poprzednio wykonywanych badań oraz poinformować lekarza o rodzaju pobieranych aktualnie leków lub okazać opakowania po tych lekach.
Na podstawie zebranych informacji lekarz będzie mógł dokonać wstępnej kwalifikacji pacjenta. Jeśli chory potwierdzi zainteresowanie przystąpieniem do badania otrzyma dokumenty (informację dla pacjenta oraz formularz pisemnej świadomej zgody), z którymi powinien się dokładnie zapoznać. Może to zrobić na miejscu lub zabrać je do domu. Nie narzucamy pacjentom czasu, w którym powinni podpisać dokumenty.
-
2. Rozwianie wątpliwości
Kiedy chory uzna, że jest gotowy i chce wziąć udział w badaniu powinien osobiście lub telefonicznie zgłosić się do koordynatora badania w celu ustalenia terminu wizyty.
Podczas tego spotkania lekarz odpowie na wszystkie nurtujące pytania oraz rozwieje wątpliwości pacjenta. Pacjent otrzyma rzetelną informację o wszelkich niedogodnościach, które czekają na niego podczas trwania programu. Dowie się, że zostanie mu zapewniona opieka lekarska i pielęgniarska zgodna ze standardami przyjętymi w USA i krajach Unii Europejskiej.
-
3. Podpisanie świadomej zgody na udział w badaniu klinicznym
Po rozwianiu wszelkich wątpliwości pacjent, w obecności lekarza, podpisuje zgodę na udział w badaniu klinicznym. Pacjenci, którzy z jakiś przyczyn nie są zdolni do złożenia własnoręcznego podpisu składają równobrzmiące oświadczenie w obecności dwóch świadków, którzy potwierdzają to na formularzu zgody.
Dopiero po wyrażeniu zgody wykonywane są badania. Za żadne z nich pacjent nie płaci, nie są one również pokrywane ze środków NFZ, dlatego nie ma obaw o wykorzystanie limitów na leczenie.
Skontaktuj się z nami
Zadzwoń, napisz lub wypełnij formularz kontaktowy.